کد خبر: ۳۰۷۸۹
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
مدیر بهره‌برداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران در پی رهاسازی آب سد لتیان از امروز یکشنبه ۲۱ خرداد ماه سال جاری از مردم درخواست کرد از تردد و توقف در حاشیه رودخانه جاجرود جدا خودداری کنند.
نیک نیوز: علیرضا ارسطوئی با اشاره به رهاسازی آب سد لتیان گفت: هرساله به منظور تخلیه رسوب‌های ناشی از سیلاب‌های بهاری در رودخانه جاجرود، نسبت به بازگشایی دریچه‌های تخلیه تحتانی سد لتیان اقدام می‌شود.

وی افزود: امسال نیز مطابق روال سال‌های گذشته، شیرهای هالوجت سد لتیان با هماهنگی شرکت آبفای استان تهران، مسئولان محلی و منطقه‌ای در روز یکشنبه 21 خرداد 1396 بازگشایی می‌شود.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه حجم آب زیادی با دبی بالا در اثر بازگشایی شیرهای تخلیه‌کننده تحتانی سد لتیان در پایین دست این سد رهاسازی می‌شود، ضروری است که هموطنان عزیز از تردد، توقف و اسکان در اطراف رودخانه جاجرود در این روز جدا خودداری کنند.

ارسطوئی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود که حدود 1.5 تا 2 میلیون مترمکعب آب از این طریق تخلیه شود، خاطرنشان کرد: آب تخلیه شده از طریق رودخانه جاجرود وارد مخزن سد ماملو شده و در آنجا ذخیره می‌شود تا مجددا برای مصارف شرب و کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد، بدین ترتیب در این فرایند هیچ‌گونه آبی هدر نمی رود.نام:
ایمیل:
* نظر: