کد خبر: ۳۰۸۱۳
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی درباره طرح جامع تحریم‌های سنا علیه ایران گفت: قبل از اجرای تعهدات طرف مقابل نسبت به برجام به تعهدات خود عمل کردیم و اکنون برای مقابله با تحریم ها چیزی در دست نداریم.
نیک نیوز: محمدرضا مرندی عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی در رابطه با طرح جامع تحریم‌های ایران که در سنا تصویب شد و ارتباط آن با نقض برجام گفت: مسئله برجام از ابتدا یک پروژه شکست‌خورده بود و هرچه جلوتر می‌رویم در شرایط بدتری قرار می‌گیرد.

وی افزود: ما هم در تنظیم سند برجام، خلل‌ها و نقاط کوری داشتیم و به توصیه‌های مقام معظم رهبری و نمایندگان مجلس و شروط آنها توجه نشد و هم در تنظیم قراردادها با دقت‌های حقوقی کار را انجام ندادیم، به‌طوری‌که تمام تعهدات برجام را یکباره اجرا کردیم، درحالی‌که هنوز تعهدات طرف مقابل بر روی کاغذ بود.

مرندی گفت: حالا در برابر تحریم‌های سنا ما چیزی در دست نداریم که بخواهیم مقابله به مثل کنیم و برجام راه چاره‌ای برای ما ندارد، اما می‌توانیم از راه‌های دیگر طرف مقابل را به تعهداتش ملزم کنیم.

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی عنوان کرد: ما اگر در بحث صدور نفت، تهدیداتی داشته باشیم یا مبادلات خلیج فارس را تغییر دهیم، تفکرات آنها تحت‌تأثیر قرار می‌گیرد، حتی یک تهدید زبانی می‌تواند محاسبات آنها را برهم بزند و طرف مقابل تصمیماتش را تغییر می‌دهد.

وی افزود: طرف مقابل زمانی که ببیند به‌ازای هر اقدامی که علیه ما صورت می‌دهد هیچ واکنشی نداریم، کارهای خود را علیه کشورمان ادامه می‌دهد.نام:
ایمیل:
* نظر: