کد خبر: ۳۱۰۴۷
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
بعد از اتفاقاتی که بین ایران و عربستان رخ داد، سعودی‌ها توانستند AFC را برای برگزاری مسابقات نمایندگان دو کشور در زمین بی‌طرف متقاعد کنند.
نیک نیوز: بعد از اتفاقاتی که بین ایران و عربستان رخ داد، سعودی‌ها توانستند AFC را برای برگزاری مسابقات نمایندگان دو کشور در زمین بی‌طرف متقاعد کنند. این تصمیم از همان روز اول بحث‌برانگیز بود، چرا که اصولا میزبانی از کشورهایی سلب می‌شود که در آنها جنگ و ناامنی وجود داشته باشد. وقتی امثال عراق و سوریه و افغانستان با نظر همین کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی‌های‌شان را در ایران برگزار می‌کنند، چرا باید تیم‌های ایرانی برای میزبانی راهی کشوری دیگر شوند؟ این تصمیم آنقدر خنده‌دار است که بیرون از آسیا نمی‌توان آن را برای چهار تا غریبه تعریف کرد! به هر حال اما AFC چنین تصمیمی گرفت و از همان زمان هم ایران به دنبال طرح شکایت در دادگاه عالی ورزش رفت؛ شکایتی که حالا گفته می‌شود در حال به ثمر نشستن است.

هفته گذشته دومین جلسه محرمانه بررسی پرونده مناقشه فوتبالی ایران و عربستان در دادگاه عالی ورزش موسوم به CAS برگزار شد. بعد از گذشت چند روز از این جلسه، حالا رسانه‌ها خبر داده‌اند که این دادگاه AFC را ملزم به پرداخت غرامت به فدراسیون فوتبال ایران کرده و کنفدراسیون فوتبال آسیا باید خسارت باشگاه‌های ایرانی به خاطر میزبانی در زمین بی‌طرف را بپردازد. واضح است که وقتی تیمی ناچار می‌شود به جای شهر و ورزشگاه خودش در کشوری دیگر از رقبا پذیرایی کند، کلی هزینه اضافی مثل مخارج رفت و آمد به کشور بی‌طرف، اجاره استادیوم و زمین تمرین و ... را تحمل می‌کند؛ آن هم در حالی که از عواید بلیت‌فروشی و تبلیغات محیطی خبری نیست. حالا ظاهرا کنفدراسیون فوتبال آسیا ناچار شده غرامت این داستان را به تیم‌های ایرانی بپردازد.

در این میان پرسپولیس هم یکی از تیم‌های کشورمان است که در زمین بی‌طرف با نماینده عربستان ملاقات کرد. شاگردان برانکو یک بار در مسقط از الهلال میزبانی کردند و به زودی یک بار دیگر هم باید در همین شهر میزبان الاهلی باشند. دست بر قضا در مورد پرسپولیس می‌شد به بلیت‌فروشی در تیراژ بالا و کسب درآمد قابل توجه از این مسیر امیدوار بود، اما کنفدراسیون فوتبال آسیا این فرصت را از سرخ‌ها گرفت. حالا اگر قرار باشد AFC واقعا همه این خسارت‌ها را برای پرسپولیس جبران کند، می‌توان امیدوار بود که به زودی پول قابل توجهی دست قرمزها را بگیرد. شاید این غرامت که احتمالا میلیاردی هم خواهد بود، بتواند گوشه‌ای از پرونده ملتهب ژوزه و دستیارانش را بگیرد و به رفع مشکل کمک کند.


نام:
ایمیل:
* نظر: