کد خبر: ۳۱۷۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
همزمان با وقوع زلزله مهیب ۷.۲ ریشتری در استان کرمانشاه و چند استان دیگر، رسانه‌های خارجی اقدام به رصد و انتشار گسترده اخبار مرتبط با این حادثه کرده‌اند.
نیک نیوز: همزمان با وقوع زلزله مهیب ۷.۲ ریشتری در استان کرمانشاه و چند استان دیگر در مرز ایران و عراق رسانه‌های خارجی اقدام به رصد و انتشار گسترده اخبار مرتبط با این حادثه کرده‌اند.

رسانه‌های انگلیسی زبان از ساعات اولیه وقوع این زلزله مهیب اخبار تلفات و مجروحان این حادثه را به نقل از رسانه‌های داخلی منتشر کردند.
 
همچنین «خبرگزاری فرانسه» با اشاره به میزان خسارت ناشی از این حادثه در شهر سلیمانیه عراق که در نزدیکی کانون زلزله واقع شده نوشت که در این شهر ۴ تن در اثر زلزله جان باخته‌اند.

این آژانس به کشته شدن یک کودک و یک بزرگسال در شهر دربندیخان از توابع سلیمانیه  اشاره کرده و نوشت: «بر اساس آمار داده شده از سوی رییس بیمارستانی که در ۷۰ کیلومتری جنوب دربندیخان واقع شده ۱۰۵ نفر در اثر زلزله زخمی شده‌اند.»
 
بر اساس این گزارش، زلزله شب گذشته علاوه بر اجاد خسارت مهیب در مناطق غربی ایران  به مدت ۲۰ ثانیه در بغداد احساس شده و در برخی استان‌های دیگر عراق مدت زمان طولانی‌تری هم داشته است.
 
 
خبرگزاری رویترز هم به نقل از رسانه‌های دولتی در ایران و عراق به وقوع این زلزله مهیب در مناطقی از این دو کشور اشاره کرد و آن را قوی و قدرتمند اعلام کرد.
 
نام:
ایمیل:
* نظر: