کد خبر: ۳۱۸۵۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
دارایی‌های ضراب و اعضای خانواده‌اش به عنوان بخشی از تحقیقات جاسوسی و ارائه اطلاعات رسمی محرمانه به دولت خارجی توسط اداره دادستانی استانبول توقیف شد.
نیک نیوز: پس از اینکه رضا ضراب، تاجر ایرانی- ترکیه‌ای طلا، در دادگاه فدرال نیویورک تاکتیک‌ها و هم‌دستانش در دولت ترکیه در نقض تحریم های ایران را لو داد، ترکیه دارایی های ضراب و بستگانش را ضبط کرد.

دارایی‌های ضراب و اعضای خانواده‌اش روز پنج‌شنبه به عنوان بخشی از تحقیقات جاسوسی و ارائه اطلاعات رسمی محرمانه به دولت خارجی توسط اداره دادستانی استانبول توقیف شد.

بر اساس این گزارش، این تصمیم به منظور ممانعت از خروج غیرقانونی دارایی‌های ضراب از ترکیه صورت گرفته است.

نام ۲۳ نفر از جمله دختر ضراب و دیگر بستگان نزدیکش به عنوان افرادی که دارایی‌هایشان توقیف شده، ذکر شده است.

رضا ضراب روز پنج‌شنبه در داداگاه فدرال نیویورک گفت رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور کنونی و نخست‌وزیر وقت ترکیه از مبادلات تجاری این کشور با ایران مطلع بوده و تحریم‌های آمریکا علیه ایران زیر نظر وی نقض شده است.

به گزارش دیلی‌بیست، ضراب همچنین برای نخستین بار روز پنج شنبه از مشارکت بانک زراعت و واکیف بانک در این طرح خبر داد و گفت علی بابکان، معاون نخست وزیر وقت از انجام این عملیات شانه خالی کرده است.

ضراب شهادت داد: نخست‌وزیر وقت، رجب طیب اردوغان دستورالعمل‌ها و دستورات را برای بانک‌های زراعت و واکیف بانک برای آغاز مبادلات تجاری داده است.

پیش از این، روز چهارشنبه، دیوید دنتون، معاون دادستان آمریکا در بیانیه‌ای در دادگاه فدرال نیویورک اعلام کرده بود ضراب در دادگاه آمریکا علیه مقامات بانکی ترکیه‌ که متهم به دور زدن تحریم‌های ایران هستند، شهادت خواهد داد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ترین