کد خبر: ۳۱۹۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان این‌که وزارت نیرو انتظارات را در مسکن مهر برآورده نکرد، گفت:دولت ۸۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی در اختیار وزارت نیرو قرار داد و انتظار می‌رفت این وزارتخانه ورود جدی‌تری برای تامین زیرساخت‌های مسکن مهر داشته باشد.
نیک نیوز: حبیب‌الله طاهرخانی در مراسم افتتاح 3006 واحد مسکن مهر پردیس با بیان این‌که مسکن مهر فقط ساخت واحدهای مسکونی نیست، اظهار کرد:‌ تعداد واحدهای مسکن مهر افتتاح شده پردیس به 25 هزار واحد رسیده و حدود 40 هزار واحد این شهر نیز در مرحله نازک‌کاری قرار دارد.

وی با بیان این‌که مسئله اصلی و مشکل مسکن مهر آماده‌سازی، محوطه‌سازی، تامین زیرساخت‌ها و خدمات روبنایی است، گفت: متاسفانه برا یان حوزه‌ها منابعی پیش بینی نشده بود، و عملا بعد عملیات عمرانی مشکلات مشخص می‌شد. قاعدتا آورده متقاضان نمی‌توانست این هزینه‌ها را پوشش دهد.

وی ادامه داد: امروز با موضوعی مواجه هستیم و آن این که مردمی هستند که با وعده تحویل 18 تا 24 ماهه وارد این فرآیند شدند و انتطاراتی را از دولت داشته‌اند.

وی بیان کرد: مجموعه شرکت عمران شهرهای جدید ایران برای تکمیل واحدها وارد شد، ضمن این‌که متعهد شدند محیط زندگی بهتری را برای مردم فراهم کنند، به همین دلیل حداکثر استفاده از ظرفیت‌های منابع داخلی شرکت را انجام داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران با بیان این‌که 30 مرکز آموزشی در پردیس در حال ساخت است، گفت: ‌برای این واحدهای آموزشی 150 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهیم.

طاهرخانی  یادآور شد:‌در شهرهای جدید تاکید داریم که هدف ما در پروژه‌های مسکن مهر صرفا ساخت واحد مسکونی نیست، باید به فکر فعالیت‌های آموزشی،‌بهداشتی، امنیتی و... این واحدها بود که این مسائل در صدر برنامه‌های ما قرار دارد.

وی با بیان این‌که تعهد تکمیل خدمات روبنایی واحدهای مسکن مهر را می‌پذیریم، افزود: در برخی سایت‌های مسکن مهر فقط 30 درصد اسکان داده شده و زیرساخت‌های این طرح هزینه بسیار زیادی می‌خواهد.

وی با بیان این‌که سال گذشته دولت 1000 میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی برای تامین زیرساخت‌های مسکن مهر در اختیار وزارت راه (200 میلیارد تومان) و وزارت نیرو (800 میلیارد تومان) قرار گرفت، گفت: انتطار ما این بود که وزارت نیرو ورود جدی‌تری در شهرهای جدید داشته باشند اما این وزارتخانه حداقل در شهرهای پرند و پردیس انتظارات را برآورده نکردند.نام:
ایمیل:
* نظر: