کد خبر: ۳۱۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
یک نشریه انگلیسی درباره مرگ علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن نوشت این مساله باعث خجالت عربستان سعودی و در راستای شکست‌های سیاست خارجی ولی‌عهد عربستان است.
نیک نیوز: هفته نامه اکونومیست در یادداشتی پیرامون مرگ علی عبدالله صالح نوشت، مرگ وی باعث خجالت عربستان سعودی بویژه ولی‌عهد جوان این کشور محمد بن سلمان است.

اکونومیست در ادامه این یادداشت نوشت، بن سلمان اخیرا با شکست‌های متعددی در سیاست خارجی مواجه بوده و اکنون مرگ صالح در سلسله شکست‌های وی باعث خجالت عربستان است.

در ادامه این یادداشت آمده است، مرگ صالح احتمالا شرایط تازه‌ای را در جنگ حوثی‌ها و حامیان قبیله‌ای صالح ایجاد خواهد کرد. از سوی دیگر، احمد پسر صالح به امارات متحده نزدیک است و احتمالا قصد دارد پا در کفش پدرش بگذارد و جنگ را از جانب ائتلاف ادامه دهد.

اکونومیست درباره شرایط یمن نوشت، درگیری میان نیروهای صالح و حوثی باعث شد عربستان سعودی در مسایل یمن مداخله کند و بیش از دو سال است که ائتلاف سعودی یمن را با حملات هوایی تخریب کرده است و حداقل 10 هزار نفر از مردم این کشور کشته شده‌ و بیماری و گرسنگی سراسر این کشور را فرا گرفته است.نام:
ایمیل:
* نظر: