کد خبر: ۳۲۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶
براساس آمار منتشر شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری در آذر ماه سال جاری ایران ایر، بالاترین میزان تاخیر را برای خود به ثبت رسانده و در این میان ایرلاین آسمان با ۱۰۲۸ پرواز رکورد دار بیشترین تعداد پرواز بوده است.
نیک نیوز: براساس آمار منتشر شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری عملکرد فرودگاه مهرآباد در آذر ماه سال جاری، هواپیمایی آتا ایر با تاخیر ۷۲ درصدی در پروازها، رتبه اول تاخیر را در آذر ماه سال جاری به خود اختصاص داده است.

به علاوه شرکت هواپیمایی آتا ایر در ماه فوق ۶۲۶ پرواز در فرودگاه مهر آباد داشته که از این میان ۲۸ درصد پرواز‌ها به موقع و ۷۲ درصد با تاخیر صورت گرفته و در مجموع ۴۴۸ سورتی پرواز داشته است.

این در حالی است که هواپیمایی ایران ایر در آذر ماه دارای بالاترین میزان تاخیر با رقم حدود ۶۵ درصد در آذر ماه بوده و ۷۵۹ پرواز در فرودگاه مهر آباد به ثبت رسانده است، که از این نظر نیز در رتبه دوم تعداد پرواز‌ها پس از آسمان قرار دارد در این میان سورتی این پرواز ۴۹۳، پرواز به موقع ۳۵ درصد و پرواز با تاخیر ۶۵ درصد بوده است.

همچنین ایرلاین‌های قشم ایر، کیش ایر و آسمان ۵۹ درصد تاخیر پرواز‌های آذر ماه را به خود اختصاص داده اند و ایرلاین آسمان با ۱۰۲۸ پرواز رکورد دار بیشترین تعداد پرواز را بوده که از این میان، ۴۲۱ سورتی پرواز را به موقع (۴۱ درصد) و ۶۰۷ سورتی پرواز (۵۹ درصد) را نیز به صورت تأخیردار انجام داد.

سومین ایرلاین کشور در آذرماه از نظر تعداد تأخیرات پروازی، نفت ایر است که ۶۴ درصد پرواز‌های خود را به صورت تأخیردار به سرانجام رساند. این میزان تأخیر از مجموع ۱۴۹ پرواز با هواپیما‌های نفت حاصل شده که ۵۴ سورتی پرواز (۳۶ درصد) به موقع و ۹۵ سورتی پرواز (۶۴ درصد) را با تأخیر انجام داده است.

به علاوه قشم ایر و کیش ایر نیز به ترتیب ۴۲۰ و ۴۲۳ پرواز را در مجموع در فرودگاه مهرآباد به انجام رساندند که هر دوی این ایرلاین‌ها ۲۴۸ سورتی پرواز تأخیردار داشتند.

این در حالی است که هواپیمایی پویا ایر در این ماه تنها ۷ پرواز داشته که ۶ سورتی پرواز آن به موقع و یک پرواز نیز با تأخیر بوده است که به همین دلیل بهترین عملکرد را میان ایرلاین‌های کشور با ۱۴ درصد تأخیر پروازی داشته است.

هواپیمایی معراج که در چند ماه گذشته همواره رکورددار انجام پرواز‌های به موقع بود که در ماه گذشته با داشتن ۵۱ درصد تأخیر‌های پروازی جزء ایرلاین‌های دارای بیش از ۵۰ درصد تأخیر‌های پروازی محسوب می‌شود.

گفتنی است، اترک ایر با داشتن ۳ فروند هواپیمای با میانگین سنی ۲۴.۶ سال که تنها ۲ فروند آن فعال است، در سال‌های قبل نیز به کرات دچار لغو پرواز شده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: