کد خبر: ۳۲۳۹۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
رئیس سازمان راهداری با بیان اینکه «سامانه بارشی که فردا وارد کشور می‌شود تا پایان هفته جاری در کشور خواهد بود»، گفت: ادرات کل استان‌ها برای انجام عملیات راهداری آماده هستند.
نیک نیوز: کشاورزیان ‌­در مورد ­­­پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی از فردا ­۲۳ بهمن ماه به کشور گفت: این سامانه بارشی در روز دوشنبه از سمت شمال‌غرب و غرب وارد کشور می‌شود و بارش باران و برف را به همراه دارد که طبق گزارش سازمان هواشناسی این سامانه در روز سه‌شنبه تقویت شده و بخش‌های دیگر را هم دربر خواهد گرفت.

 وی افزود:‌ ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان‌ها با دریافت گزارش سازمان هواشناسی خود را برای باز نگاه داشتن جاده‌های کشور و انجام عملیات راهداری زمستانی آماده کرده‌اند. به طوری که بر اساس پیش‌بینی‌ها این سامانه تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وضعیت ماشین‌آلات راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تصریح کرد: تعداد بسیاری از ماشین‌آلات راهداری عمری بیش از ۲۵ سال دارند و نمی‌توان انتظار عملکرد یکسری ماشین‌آلات نو از آن‌ها داشت.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه «نوسازی ماشین‌آلات راهداری یک نیاز است»، گفت: امیدواریم بعد از مشاهده بارندگی‌های اخیر، ‌ دولت توجه بیشتری نسبت به نوسازی ماشین‌آلات راهداری داشته باشد.

کشاورزیان ادامه داد: نگهداری جاری، زمستانی و اضطراری ۲۲۵ هزار کیلومتر از راه‌های کشور به عنوان یک سرمایه مهم ملی و شریانی اقتصادی، اجتماعی و تامین تجهیزات راهداری و بروزرسانی این تجهیزات، نیاز به اهتمام و توجه ویژه‌ و تامین اعتبارات مورد نیاز از سوی مجلس شورای اسلامی و دولت دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ­با اشاره به اقدامات برنامه‌ریزی‌شده سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای برقراری نظم در حین بارش‌های زمستانی گفت: در این مورد ­­می‌توان به آمادگی راهداران و حضور در محورها، عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی و اطلاع‌رسانی از طریق تلفن گویای ۱۴۱، پایگاه اطلاع رسانی­www.۱۴۱.ir، اپلیکیشن ۱۴۱ به صورت صوتی مکتوب و پیام کوتاه، ­همچنین زیرنویس شبکه‌های مختلف سیما به ویژه شبکه خبر و سایر رسانه‌ها اشاره کرد.



نام:
ایمیل:
* نظر: