کد خبر: ۳۲۴۳۲
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه اطلاعات جامعی در اختیار ما قرار گرفته است، گفت: اجرای این عملیات بر عهده تکاوران تیپ 65 نوهد قرار دارد و آنها توانسته‌اند خود را به نزدیکی محل اجساد برسانند.
نیک نیوز: در خصوص اقدامات نیروی زمینی ارتش برای کشف پیکرهای جانباختگان حادثه هواپیمای ATR  امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: نیروی زمینی ارتش بنا به دستور فرمانده کل حضور میدانی قوی در منطقه داشته است.

وی افزود: در این جستجو فرایند حرفه‌ای را طی کردیم تا بتوانیم مختصات منطقه را با سیستم‌های GIS و با استفاده از عکسبرداری‌های هوایی شناسایی و بعد از آن به وسیله هواپیمای مخصوص کاوش هوانیروز بتوانیم نقطه سقوط را هم کشف کنیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه اطلاعات جامعی در اختیار ما قرار گرفته است، گفت: اجرای این عملیات بر عهده تکاوران تیپ 65 نوهد قرار دارد و آنها توانسته‌اند خود را به نزدیکی محل اجساد برسانند. به دنبال آن هستیم که از مسیرهای زمینی نفوذ کرده و تا دو ساعت دیگر به محل پیکرها برسیم.

   وی ادامه داد: نیروهای ارتش مجهز به وسایل انتقال پیکرها روی برف هستند و اگر ضرورت داشته باشد از راه هوایی هم این نفوذ را انجام می‌دهیم اما به دلیل شرایط آب و هوایی امکان فرود بالگرد در منطقه وجود ندارد مگر اینکه از هلی‌بورد استفاده کنیم.

امیر حیدری تصریح کرد: امیدواریم به سرعت به محل پیکر جانباختگان برسیم و در صورت کشف پیکرها بدون توقف کار را برای انتقال ادامه خواهیم داد.


نام:
ایمیل:
* نظر: