کد خبر: ۳۲۵۴۷
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
در پی انتشار گزارش سی ان ان مبنی بر دیدار مقام های اطلاعاتی آمریکا و کره شمالی به طور محرمانه، کره جنوبی اعلام کرد هرگونه ارتباطات این دو کشور را زیر نظر دارد.
نیک نیوز: دیدار مقام های دو کشور برای این بوده است که جزییات ملاقات سران کره شمالی و آمریکا و محل برگزاری اجلاس آنها تعیین شود.

نهاد ریاست جمهوری کره جنوبی از دیدار مسئولان امور امنیتی و اطلاعاتی آمریکا استقبال کرده و ابراز امیدواری نموده است این همکاری ها باعث پیشرفت در فرایند خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره شود.
این بیانیه می افزاید بر اساس گزارش رسانه آمریکایی برخی از مقام های ارشد حتی 'مایک پمپیو' رییس سازمان سیا نیز از جمله کسانی بوده اند که با مقام های کره شمالی دیدار کرده اند.
با این وصف دولت کره جنوبی تاکید کرده است نمی تواند در باره این گزارش ها اطلاع رسانی کند و اگر اطلاعاتی هم باشد مجاز به انتشار آنها نیست اما نفس دیدار مقام های دو کشور را مثبت توصیف کرده است.
کره جنوبی می افزاید دیدار مقام های آمریکا و کره شمالی می تواند باعث تسهیل در شرایط موجود و کاهش تنش ها شود و این خبری مسرت بخش است.
در همین حال رسانه های گروهی در چین و ژاپن بار دیگر خواستار از سرگیری مذاکرات شش جانبه هسته ای پکن شده اند که به دلیل اختلافات کره شمالی و آمریکا از اواخر سال 2008 میلادی تاکنون برگزار نشده است.
یونهاپ می نویسد که اخبار و گزارش های متعددی در باره اجلاس های سران و از جمله دیدار رهبران کره شمالی، کره جنوبی و آمریکا با یکدیگر منتشر می شود و اینها موضوعاتی است که بتدریج مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
این خبرگزاری تصریح کرده است به رغم روی کار آمدن برخی از تندروها در کاخ سفید از جمله جان بولتون مشاور امنیت ملی رییس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ شخصا خواستار دیدار با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی است.


نام:
ایمیل:
* نظر: