آمانو: توافق در دسترس است
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: توافق در دسترس است.
CNN: ایران و 1+5 به توافق مقدماتی رسیدند‎
یک منبع آشنا با مذاکرات هسته ای ایران گفت کارشناسان کشورهای شرکت کننده در این مذاکرات به توافق اولیه در مورد متن مربوط به کاهش تحریم ها دست پیدا کرده اند.
سه سناریوی دلواپسان برای سه شنبه
در جلسات این جریان، برای هر سه فرض پیش رو در مذاکرات، سناریوهایی طراحی شده است که مبنای هر سه سناریو ، تخریب تیم مذاکرات و دولت است ، نه بررسی ماهوی وقایع پیش روی مذاکرات.
نگرانی نتانیاهو از احتمال لغو تحریم‌های ایران
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ضمن ابراز نگرانی از احتمال لغو تحریم‌های اعمال شده علیه ایران گفت که هر چقدر زمان بیشتری می‌گذرد قدرت‌های بزرگ امتیازات بیشتری به ایران می‌دهند.
چرایی حضور ۳۰ ساعته نهاوندیان در وین
رئیس دفتر رئیس جمهور پس از حضوری حدودا ۳۰ ساعته در هتل کوبورگ، وین را ترک کرد.
پرطرفدارترین سیاستمداران ایرانی در اینستا
از همان روزهای ابتدایی که خبر حضور رسمی سایت Khamenei.ir در اینستاگرام پیچید تا همین چند وقت پیش که عکس های عزت الله ضرغامی حاشیه ساز شد و حواس خیلی ها را به سمت صفحات سیاسیون در اینستا جلب کرد.
کنگره توافق را رد کند ایران با قدرت به برنامه هسته‌ای خود برمی‌گردد
معاون وزیر امور خارجه ایران طی سخنانی تاکید کرد در صورتی که کنگره آمریکا توافق هسته‌ای را رد کند ایران با قدرت به برنامه هسته‌ای خود بازخواهد گشت.
واکنش آلن ایر به سقوط هواپیمای ایرانی در سال 67
آلن ایر در خصوص هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران در سال پایانی جنگ تحمیلی گفت: قبول می‌کنم این خطایی بود که در اثر این خطا ایرانیان بی‌گناه کشته شدند.
پیام یوتیوبی ظریف به آمریکا و متحدین غربی آن در ۵+۱
وزیر خارجه ایران گفت: نشانه‌های غلبه منطق بر توهم را مشاهده می‌کنم. احساس می‌کنم که طرف‌های مذاکراتی ما بالاخره درک کرده‌اند که فشار و تهدید نه تنها هیچگاه به راه حل‌های پایدار نمی‌انجامد، بلکه تنش‌ها و دشمنی‌ها را افزایش می‌دهد.
چهره رسانه ای دلواپسان: توافق بد در راه تهران است!
توافق بد کنونی را کل نظام اعم از دولت،مجلس، اکثریت مجمع تشخیص، برخی و ... به جز معدود دلواپسان قبول دارند!
انهدام کاروان تسلیحاتی داعش
درحالی که نیروی هوایی ارتش سوریه یک کاروان تسلیحاتی داعش در ریف حسکه را هدف گرفته و منهدم کرد، یگان مهندسی ارتش این کشور نیز ده‌ها بمب کار گذاشته شده در کوی «غویران» را خنثی کرد.
یک روز خونین در خلیج فارس
در روز 12 تیرماه 1367،ناو آمریکایی «وینسنس»،یک فروند هواپیمای مسافربری ‏ایران را در خلیج فارس هدف قرار داد و همه 290 سرنشین آن را به شهادت رساند. این خبری بود که در زمان خودش با بهت فراوان از سوی رسانه‌‏های جهان منتشر شد.
غزل حدادعادل در محضر رهبرانقلاب
غلامعلی حدادعادل غزلی با عنوان «مهربانی» را در دیدار سالانه شعرا با رهبر انقلاب قرائت کرد.
عراقچی: آماده همکاری با آمانو هستیم
سید عباس عراقچی معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه سفر یوکیا امانو به تهران را «خوب و موفق» ارزیابی کرد و گفت: تهران اماده همکاری با آژانس برای رفع سوءتفاهم ها در زمینه پی. ام.دی است.
آغاز روز سوم تمدید با نشست صالحی و مونیز
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان و وزیر انرژی آمریکا برای چندمین بار مذاکرات فنی خود را آغاز کردند.
زمان پخش مراسم شعرخوانی در محضر رهبر معظم انقلاب مشخص شد
شعرخوانی جمعی از شعرای کشور در محضر مقام معظم رهبری همزمان با شام میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) ۱۲ و ۱۳ تیر ماه از شبکه دو پخش می‌شود.